NÁŠ PŘÍBĚH

Odpovědnost ke svěřenému majetku, ale i touha sdílet nádherné místo jako jsou Niměřice, nás  vedla k myšlence alespoň částečně areál otevřít veřejnosti a nabídnout zámecký areál k organizaci oslav, školení a především svateb. V roce 2012 se v Niměřicích konala první svatba - ta naše. Kromě nezapomenutelného dne, to pro nás byla velmi cenná zkušenost, ze které při pořádání svateb čerpáme dosud.

NÁŠ PŘÍBĚH

Počátkem 90. let se v restituci zámek vrátil do rukou naší rodiny a začal proces obnovy celého areálu. 

V hlavní budově zámku byl domov důchodců, přilehlé hospodářské budovy byly dílem zbořené, dílem využívané místním JZD. V parku se obnovují zarostlé cesty, kácí se stovky náletových stromů a džungle se tak opět proměnila v původní anglický park, plný krásných staletých stromů a vzácných dřevin.

Domov důchodců se ze zcela nevyhovujících podmínek zámku přestěhoval v roce 1998 do nových a důstojných prostor ve vedlejší vesnici v Dolním Cetně. V té době začíná celková rekonstrukce hlavní budovy zámku, který je tak po více než 50 letech opět obýván naší rodinou. Postupně přichází řada na rekonstrukci a obnovu celého areálu. Kromě zámku a parku přichází na řadu veškeré hospodářské budovy, zámecký špejchar a v neposlední řadě i knížecí kaple Korunování Panny Marie.


NAŠE FILOZOFIE

Při obnově areálu a i při zajišťování služeb našim hostům, se snažíme přistupovat citlivě k životnímu prostředí a vnímáme možnosti, které nám nabízí naše okolí. Proto u nás pijete vodu z vlastního "artézského" pramene, elektrickou energii získáváme prostřednictvím solárních panelů a tepelnou energii čerpáme díky hlubinným tepelným vrtům. Ochutnat u nás můžete vynikající dančí delikatesy z vlastního chovu, domácí jablečný závin z našeho sadu či posnídat med od našich včel přímo ze zámeckého parku. 

Přestože už nezůstávají brány Niměřic stálé zavřené, jak jsme byli donedávna zvyklí, jsou Niměřice stále místo, kde jsme doma, a proto nám velmi záleží, abychom si byli jisti, že se hosté u nás budou cítit co nejlépe. S tím souvisí i touha zachovat v Niměřicích jedinečnou privátní atmosféru. Zámecký areál sdílíme pouze výjimečně a jen pro uzavřenou společnost. Váš svatební víkend či firemní školení tak nebude nikým rušeno. Niměřice nejsou místem pro každého, mohou však být místem jen pro Vás.

Těšíme se na Vás,

Barbora a Michael Heresovi